Malá změna dispozice z 1+1 na 2+kk promění celý byt

Malá změna dispozice z 1+1 na 2+kk promění celý byt

Malá změna dispozice z 1+1 na 2+kk promění celý byt

Mladí manželé z Prahy si vybrali ve vysněné lokalitě Družstevního ochozu byt. Vyhovovalo jim umístění i velikost, bohužel byt od výstavby neprošel rekonstrukcí. Oslovili nás, abychom byt zrekonstruovali podle jejich představ. Podívejte se na výsledek naší práce.

Malá změna, velký výsledek: 1+1 vs. 2+kk

Původně měl byt dispozice 1+1, skládal se z obývacího pokoje a ložnice. Původní koupelna byla hodně prostorná, mimo jiné soužila také jako kuchyň. Kuchyňský kout s vařičem byl umístěný v koupelně.  Zcela nepochopitelně vedly na balkon dveře z koupelny.

Ani po technické stránce nebyl byt ve vyhovujícím stavu. Rekonstrukci jsme tedy pojali doslova od podlahy a vyměnili jsme všechny potřebné instalace, včetně nového plynového kotle a rozvodu topení.

Původní dispozice Dispozice po rekonstrukci

"Majitelé si přáli balkon využívat a zpřístupnit jej z obytného prostoru, navrhli jsme jim tedy dispozici 2+kk. Obrovskou koupelnu jsme zmenšili a část prostoru využili na kuchyňský kout, ze kterého je nově balkon přístupný,“ popisuje změny v dispozicích Ing. Tomáš Zima.

Byt měl dostatečně velkou chodbu, kterou jsme využili na sociální zázemí bytu.

Dominantou prostoru je klavír a knihovna

Kuchyňská linka začíná hned u vstupu na balkon s velkým oknem, zajistili jsme tak dostatek přirozeného světla do celého kuchyňského koutu. Zajímavou dominantou obývajícího pokoje je velká knihovna umístěná v nice ve zdi a klavír na rozhraní kuchyně a obývacího pokoje.

V prostoru na rozhraní kuchyně a obýváku je umístěný jídelní stůl.  Z obývacího pokoje se vchází do ložnice.

Obývací pokoje před rekonstrukcí  Nová podoba obývacího pokoje

Majitelé si přáli neutrální, praktický interiér

Majitelé si přáli spíše neutrální interiér, kladli důraz na to, aby byl byt zařízený prakticky a nadčasově. Základ tvoří dubové parkety na podlaze. Doporučili jsme majitelům vhodné barevné kombinace, na základě našich rad si sami vybrali kuchyňskou linku v barvě slonové kosti v IKEA.

Kuchyně po rekosntrukci

Z IKEA ostatně pochází i knihovna v obývacím pokoji, kterou si majitelé vzali sebou z minulého bydlení.

Kompletní výměna podlah, dveří i oken

V rámci celkové rekonstrukce jsme vybourali skladbu podlah. V obývacím pokoji a v ložnice jsme položili parkety, které zútulní prostor. V chodbě a koupelně je praktičtější velkoformátová šedá dlažba.

Chodba před rekonstrukcí Chodba po rekonstrukci

„Také okna a dveře prošly repasí. Na toaletu a do skříně s pračkou jsme vyrobili nové ve stejném designu jako ty ostatní. V koupelně jsme nainstalovali sprchový kout v úrovni podlahy, což je velmi příjemné a praktické," doplňuje Tomáš Zima. 

Z dlouhé chodby vznikla předsíň a koupelna

Původní podlouhlou chodbu jsme změnili jen na předsíň. Díky změně zbyl prostor na rozšíření koupelny a samostatnou toaletu. Komoru jsme zachovali beze změn. Pračku jsme usmítili do niky v chodvě - je to řešení, které šetří prostor. Nad pračkou je navíc další úložný prostor.

Koupelna před rekonstrukcí Nová koupelna

Obklady v koupelně je bílý a plastický, oživuje jednoduchou koupelnu. Částečně připomínají cihly, což příjemně ladí s jednoduchým designem obytného interiéru. Luxferový pás propouští do koupelny trochu denního světla.

Líbí se vám změna dispozice a výsledná podoba bytu? Kontaktujte nás a zadejte svoji poptávku!

Nezávazná poptávka
nahoru