I malé změny dokáží zázraky

I malé změny dokáží zázraky

I malé změny dokáží zázraky

Při většině rekonstrukcí měníme od základu dispozice a provádíme skutečně zásadní změny. Dnes vám ukážeme, že obrovských rozdílů v kvalitě bydlení lze dosáhnout i pomocí malých úprav.

Většina bytů ve starší zástavbě má nevhodně řešené dispozice. Při rekonstrukci je tedy potřeba změnit i rozmístění místností, aby lépe vyhovovalo potřebám moderního bydlení. Výjimky ale potvrzují pravidlo. Manželé z Prahy 5 nás přizvali k rekonstrukci bytu, kde žádná větší změna dispozice nebyla potřeba.

Dispozice bytu před rekonstrukcí Dispozice po rekonstrukci

Byt byste našli ve starším panelovém domě. Manželé se rozhodli spojit nezbytnou výměnu rozvodů s celkovou rekonstrukcí.  Cílem bylo přestavět původní umakartové jádro a celkově byt modernizovat.

Půdorys 2+kk je pro pár naprosto dostačující, dispozice jsme tedy nijak neměnili. Pouze jsme se domluvili na významnějších změnách v koupelně. Manželé si také přáli, abychom v interiéru zachovali jejich oblíbené barvy - tedy bílou, šedou a černou.

Konzervativní barvy nemusí být nuda

Může se zdát, že výběr barev nás velmi omezil a výsledný byt je příliš šedý, bez kapky života. Opak je pravdou. V posledních letech jsou trendem jednoduché funkční interiéry bez divokých barev. Konzervativní styl bydlení je také pro mnohé lidi velice uklidňující. Decentní barvy jsme proto doplnili moderními prvky a nábytkem.

Kuchyně je spojena s obývacím pokojem 

Pokud i vy uvažujte o klasických světlých barvách, věnujte velkou pozornost právě výběru doplňků. Ladit musí také podlaha, případně nátěry zdí. Zdi jsme na přání majitelů ponechali v klasické bílé barvě, pouze stěna za televizí je jemně šedá. Zvolili jsme jednotnou vinylovou podlahy s dekorem dřeva.

Základem pohodlného bydlení jsou úložné prostory. Musí jich být dostatek. Každý volný prostor jsme bezezbytku využili. V ložnici a v chodbě jsou tak velké bílé vestavěné skříně, do kterých se vše potřebné snadno schová.

 Úložné prostory v bytě

Nejvýraznější změnou prošla koupelna. Panelové byty s malými koupelnami bohužel nenabízí příliš mnoho prostoru pro invenci. Manželé si navíc nepřáli rozsáhlé stavební úpravy. Starou vanu jsme proto jen nahradili moderním prostorným sprchovým koutem s praktickou nikou na kosmetiku.

Koupelna po rekonstrukci Sprchový kout s praktickou nikou

Jak byli majitelé spokojeni a jak se jim v novém bytě bydlí, si přečtěte zde.

Nezávazná poptávka
nahoru