Jak rozšířit byt o dva pokoje?

Jak rozšířit byt o dva pokoje?

Jak rozšířit byt o dva pokoje?

Tentokrát nás povolala rodina s opravdu zapeklitým zadáním. Potřebovala zrekonstruovat byt 4+1. Majitelé v novém bytě chtěli mít obývací pokoj, ložnici rodičů, dětský pokojík, pracovnu a pokoj pro hosty. Že to nevychází? I my jsme se nejdříve nemohli dopočítat, ale řešení jsme našli.

Důmyslné rekonstrukce na přání jsou naší specialitou, po dlouhém přemýšlení a několika stozích nákresů jsme našli řešení i pro tuto rodinu. Během rekonstrukce jsme museli upravit původní dispozice a kromě ložnice jsme přesunuli všechny místnosti v bytě.

Původní dispozice Nová  dispozice

Byt disponoval obrovskou halou, rozhodli jsme se tedy využít tento prostor pro kuchyň. Původní halu jsme zmenšili jen na malou předsíň, aby návštěvy nevstupovaly přímo do kuchyně.

Nově také není žádný z pokojů průchozí. Byt je v podstatě rozdělen do dvou částí. Přední část tvoří kuchyň, obývací pokoj s jídelnou, pracovna a ložnice rodičů. Zadní část bytu tvoří dětský pokoj a pokoj pro hosty. Každá část má vlastní koupelnu i úložné prostory. Návštěvy i rodiče tak mají dostatek soukromí a klidu, děti naopak mohou nerušeně řádit ve svém pokoji.

Kuchyně jako srdce bytu

Novou kuchyň jsme realizovali přímo uprostřed bytu v rozlehlé chodbě. Umožní tak pohodlné vaření na prostorném ostrůvku. Design kuchyně jsme ladili do jemného decentního odstínu. Moderní osvětlením zdůraznilo atmosféru celého bytu. Do kuchyně jsme umístili kvalitní ostrůvkovou digestoř, vybrali jsme výkonný a zároveň tichý model, který hlukem nebude nijak obtěžovat a rušit.

Nová kuchyně

Hravá koupelna pro děti, elegantní pro rodiče

Pokud máte také početnější rodinu, víte, jak nepraktické je mít jedinou koupelnu. V bytě už dvě koupelny byly, rekonstrukce jim jen dala novou tvář. Při návrhu dětské koupelny jsme popustili uzdu hravosti. Hledali jsme řešení, které poroste s dětmi – bude dostatečně veselé a zároveň nebude dětinské. Takže žádné obklady s lodičkami ani žluté gumové kachničky.

Dětská koupelna Koupelna rodičů

Vybrali jsme veselou fialovou barvu a doplnili ji šedo-fialovou mozaikou. Fialová potěší chlapce i dívky v každém věku. V koupelně rodičů jsme vanu nahradili velkým sprchovým koutem a barvy ladili do elegantnější béžové.

Do bytu se vejde pokoj pro hosty i pracovna

Zbylo i místo na novou pracovnu. Nově se do ní vstupuje z ložnice rodičů. Pracovně jsme věnovali sice malý, ale dostatečný prostor. Vejde se do ní pohodlně velký pracovní stůl. Ke stěně jsme umístili knihovnu k uložení všech dokumentů. Nábytek v pracovně jsme také vyráběli na míru.

Pracovna

Místo původní kuchyně vznikl nový pokoj pro hosty. Je úmyslně trochu stranou od všeho dění v bytě. Přesto, že jsme dokázali byt rozšířit o dva nové pokoje, je byt i nadále dostatečně vzdušný a nepůsobí stísněným dojmem.

Nezávazná poptávka
nahoru