Jak vybudovat dětský pokoj v malém bytě?

Jak vybudovat dětský pokoj v malém bytě?

Jak vybudovat dětský pokoj v malém bytě?

Mladá rodina plánovala rekonstrukci bytu tak, aby děti mohly mít vlastní pokojíček. Původní dispozice bytu byla 2+1. Byt tak čekala nejen modernizace, ale i stavební úpravy.

Původní byt neodpovídal ani dispozičně, ani rozvržením moderním nárokům mladé rodiny. Rodina si přála sjednotit kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj do jednoho velkého společenského prostoru, ve kterém budou trávit čas společně.

Původní dispozice bytu 2+1 před rekonstrukcí

Nakonec zvítězila tato varianta:

Dispozice bytu 3+kk po rekonstrukci

Výchozím bodem návrhu bylo rozhodnutí, že největší pokoj bude sloužit jako hlavní obytná místnost – obývací pokoj s kuchyní,“ popisuje rekonstrukci naše architektka Ing. Alena Koubová.

V obývacím pokoji vznikl kuchyňský kout se dvěma linkami – jednou podél stěny a druhou v prostoru. Na tuto linku navazuje jídelní stůl.

Z kuchyně vznikla elegantní ložnice

Z původní kuchyně tak mohla vzniknout menší ložnice rodičů. Naopak původní ložnici nahradil dětský pokoj, ve kterém je dost místa na dva pracovní stoly i spoustu hraček. Dětský pokoj je přímo napojený na obývací pokoj.

Nové kuchyni dominujte skleněný obklad linky

Světlo je pro harmonii v interiéru velmi důležité. Proto jsme do obývacího pokoje umístili francouzské okno, které zajistí dostatek slunečního světla prakticky po celý den. Interiér doplnil jídelní a konferenční stůl z palet, který si majitelé vyrobili sami.

Úložné prostory vyřeší vestavěné skříně

Základem každé rekonstrukce je také zvážit dostatek úložných prostor. Bohužel komora musela ustoupit koupelně, proto naši architekti navrhli obě ložnice s vestavěnými skříněmi. Do nové koupelny umístili niku na pračku a sušičku.

Praktická nika schová domácí spotřebiče

Komoru jsme nahradili vestavěnými skříněmi, dispoziční změnou vzniklo uzavřené zádveří, což je též přínosem této rekonstrukce,“ doplňuje Alena Koubová.

Při bouracích pracích se nezasahovalo do nosných konstrukcí, příčky oddělující pokoje zůstaly též na původních místech. Většinu nových instalací bylo možné napojit na původní rozvody. Pouze s výjimkou kuchyňské linky. V tomto případě vede voda i odpad podlahou.I v dětském pokoji se pracuje s decentními barvami

Jednoduché barvy nahrávají tvořivosti

Majitelé bytu si přáli jako základní barvy šedou a bílou.

Na podklady v koupelně a chodbě jsme zvolili velkoformátovou šedou dlažbu v kombinaci s bílými obklady. Aby koupelna nepůsobila příliš sterilně, doplnili jsme ji barevnou mozaikou. V pokojích je sladěná vinylová podlaha v dekoru šedého dřeva.

Mozaika oživí bílé obklady

Stejně jsou sladěné i vestavěné skříně a kuchyňská linka. Linka má netradiční skleněné obklady lakované na černo. Dekorativní sklo zůstane lesklé, odolá škrábancům a v eleganci jej nic nepřekoná.

Líbí se vám výsledky naší práce? Máte zájem o rekonstrukci interiéru? Kontaktujte nás!

Nezávazná poptávka
nahoru