Jak získat z bytu 2+1 byt 3+1?

Jak získat z bytu 2+1 byt 3+1?

Jak získat z bytu 2+1 byt 3+1?

Klient si přál z bytu o dispozici 2+1 s jednou ložnicí vytvořit byt, který by měl ložnice dvě. I takový oříšek ale dokážeme rozlousknout. Po dohodě s majiteli jsme chodbu, která zabírala příliš mnoho prostoru, přestavěli na kuchyni a z původní kuchyně vznikla nová prostorná ložnice.

Kuchyň jako vstupní prostor bytu

Největší změny jsme provedli právě v kuchyni. Kompletně jsme změnili její umístění v bytě i interiér. Většina z nás má kuchyni obvykle v bytě poněkud stranou, často ji považujeme za velmi soukromý prostor, kam návštěvy prostě nevodíme. Nicméně při radikální změně uspořádání malého bytu bylo potřeba sáhnout ke kompromisům. Nově se do kuchyně vstupuje přes malou předsíňku a kuchyní pak přímo procházíte do obývacího pokoje či ložnic.

Původní dispozice

Nová dispozice

Výrazným prvkem je nosný sloup. Toto řešení jsme navrhli s ohledem na konstrukci bytu a jeho stabilitu. Zároveň jsme ale sloup začlenili do interiéru. Sloup je dostatečně masivní, opticky a pocitově tak odděluje kuchyňskou linku od obývacího pokoje a zachovává dostatečné soukromí, na které byli majitelé doposud zvyklí.

Nosný sloup v kuchyni

 Interiér kuchyně

V posledních letech je velmi moderní bílo-šedá kombinace. Pokud navíc tyto barvy sladíte s jednoduchými liniemi a funkčním provedením, máte kuchyň, která nikdy nevyjde z módy. Tentokrát jsme však kuchyňskou linku nerealizovali, z naší dílny je pouze návrh interiéru.

Koupelna s prostorným sprchovým koutem

Nová dispozice nám umožnila také rozšířit koupelnu. Velká koupelna byl sen především majitelky bytu. Koupelna má nový prostorný sprchový kout s praktickou nikou na uložení šamponů a dalších nezbytností.

Prostorný sprchový kout

Koupelna

Chtěli jsme v celém bytě udržet jednotný design a sladit barvy. Zvolili jsme proto šedé obložení s šedo-bílou mozaikou. Koupelna jako celek si zachovává jednoduchý, funkční ráz. Abychom jej zbytečně nenarušili policemi, umístili jsme za zrcadlo skrytou skříňku.

Genius loci bytu tvoří detaily

Genius loci každého bytu je ukrytý v detailech. Nový byt proto dostal dřevěné dveře ladící s dekorem podlah. Novou podobu získala také ložnice. Vhodně zvolená tapeta zcela změní ráz pokoje.

Ladící dekor dveří a podlah

Originální tapeta v ložnici

Do ložnice jsme zvolili elegatní šedočernou tapetu se vzorem, která prostor ložnice zcela proměnila, namísto obligátní bílé...

Nezávazná poptávka
nahoru