Moderní garsonka nabízí dostatek prostoru i styl

Moderní garsonka nabízí dostatek prostoru i styl

Moderní garsonka nabízí dostatek prostoru i styl

Garsonka poblíž Vyšehradu prošla celkovou rekonstrukcí, změnila se dispozice, interiér se celkově modernizoval a přibyly i nezbytné úložné prostory. 

Původně měla garsonka typicky nepraktickou dispozici. Vstupní dveře vedly do chodbičky, která zároveň sloužila jako kuchyňka. Koupelna s vanou zabírala zbytečně mnoho prostoru a většinu místa v pokoji zabralo velké dvojlůžko a skříň přes celou stěnu.

Vstup přímo do kuchyně byl nejen krajně nehygienický, ale také neodpovídal požadavkům na moderní bydlení.

Původní dispozice Dispozice garsonky po rekonstrukci

Modernizace dispozice v garsonce

Bydlení 21. století vyžaduje ovšem dostatek úložných prostor, vzdušnost prostoru a zároveň rozdělení funkčních zón. Na tyto požadavky jsme se při tvorbě nové dispozice zaměřili. Místo vany jsme do koupelny umístili praktičtější sprchový kout, celou koupelny jsme tak mohli zmenšit. Místo toalety vznikla vedle pokoje praktická nika s kuchyňským koutem a místo do kuchyně se nově vstupuje do chodby.

Obytný prostor garsonky po rekonstrukci

Do chodby jsme umístili tři prostorné skříně – jedna je určená na oblečení, druhá nad pračkou na uskladnění čisticích prostředků, ručníků a dalších nezbytností, třetí skříň slouží jako komora. Do obytné místnosti se vchází posuvnými dveřmi. Místo objemné postele náš architekt zvolil rozkládací gauč, namísto velké skříně dvě menší komody.

Hexagon jako jednotící prvek

„Záměrem bylo vytvořit příjemný interiér v neutrálních barvách bez velkých výstřelků,“ říká architekt Radovan Demeter.

Kuchyňka s hexagonovým obložením

Proto zvolil přírodní odstíny béžové a motiv hexagonu. Právě šestiúhelníková dlažba se stala pojícím prvkem. Je použita na podlaze v chodbě, jako obklad za kuchyňskou linkou a v jednobarevném provedení také v koupelně.

Decentní obložení v koupelně

Další vybavení bytu jsme volili tak, aby ladilo k obkladům. Nábytek je jednobarevný, laminátové prvky mají šedobéžový odstín. Jednoduchý styl podtrhuje parketová podlaha a masivní jídelní a odkládací stoly.

„Dřevo stolků jsme doplnili subtilními kovovými nohami – tzv. hairpin legs. V černé barvě tvoří zajímavý akcent,“ doplňuje Radovan.

Nezávazná poptávka
nahoru