Modernizace mezonetu v panelovém domě

Modernizace mezonetu v panelovém domě

Modernizace mezonetu v panelovém domě

Mezonetový byt v panelovém domě nenajdeme často, přesto existují. Z jednoho takového se nám citlivou rekonstrukcí podařilo vytvořit vzdušné a světlé bydlení v moderním stylu. Nese v sobě výhody prostorného dvoupatrového bytu v občansky dobře vybavené lokalitě pražského sídliště.

Naše práce navázala na přestavbu bytového jádra, kterou majitelé realizovali před několika lety. V zadání se promítly tři hlavní požadavky majitelů:

  • Vylepšit technický stav
  • Zachovat počet ložnic
  • Zrekonstruovat především horní patro

Velký prostor, velké možnosti

Zajímavý a prostorný byt nabízel několik variant řešení.  Navrhli jsme například praktické propojení vstupního prostoru s pokojem, díky kterému by vznikla vstupní hala. Majitelé se nakonec přiklonili k původnímu přání – soustředit hlavní rekonstrukční práce do prvního patra. Tam se nacházel hlavní obytný prostor, toaleta a koupelna.

rekonstrukce mezonetového bytu od KOUBA INTERIER

Prvním krokem, který vedl k prosvětlení bytu, bylo probourání příčky oddělující schodiště od obývacího pokoje. Tím vznikl velmi vzdušný obývací prostor. Naopak k vystavění dělicí stěny jsme se rozhodli mezi koupelnu a WC. Majitelé sice oba prostory při předchozí rekonstrukci spojili, rozhodli se však vrátit jim původní dispozici.

rekonstrukce mezonetového bytu od KOUBA INTERIER

Kuchyňská linka zůstala opticky oddělená a podařilo se nám vyřešit prostor pro vaření tak, aby přirozeně navazoval na obývací zónu.

vzdušný obývací prostor

Ve většině bytu, tedy na schodišti, ve všech obytných místnostech i v koupelně a na WC, jsme položili jednotnou podlahovou krytinu. Zvolili jsme světlý vinyl, který dodává celému bytu na světlosti a lehkosti. Stejně tak bílé lakované dveře a bílé vybavení kuchyně, kterou si majitelé zařizovali sami.

světlá vinilová podlaha

Bílou barvu podtrhují citlivě zvolené černé doplňky, jako například kovové zábradlí na schodišti nebo dveřní kování.

Koupena a WC

Také koupelna působí velmi vzdušně. Toho jsme docílili světlým velkoformátovým obkladem s reliéfními dlaždicemi, které kontrastují s černými doplňky a svítidly. Poradili jsme si i se specifiky budování sprchového koutu v panelovém bytě. Od začátku projektu jsme počítali s tím, že bude muset být vyvýšený kvůli správnému vedení odpadu.

koupelna se světlým velkoformátovým obkladem

Celková rekonstrukce dodala bytu na osobitosti a dobrém dojmu z moderního bydlení přizpůsobeného životnímu stylu svých majitelů. Máte také zájem o rekonstrukci? Kontaktujte nás!

Nezávazná poptávka
nahoru