Panelákový byt v tónech bílé a šedé

Panelákový byt v tónech bílé a šedé

Panelákový byt v tónech bílé a šedé

Čisté linie a nestárnoucí kombinace světlých odstínů a dřeva, tak skončila rekonstrukce panelákového bytu, jehož majitelé se rozhodli pro celkovou rekonstrukci poté, co se jejich děti odstěhovaly.

Rekonstrukce se dotkla celého bytu

Jak rozsáhlá práce nás čekala? Rekonstrukcí prošel celý byt s výjimkou jednoho pokoje. Prvním krokem rekonstrukce na klíč byl návrh vhodného dispozičního řešení. Majitelé bytu si při rekonstrukci přáli propojit prostor kuchyně s obývací místností, najít více úložných prostor a koupelnu s velkým sprchovým koutem.  

Rekonstrukci vzali naši architekti od podlahy. Zahrnovala nové elektroinstalace, změnu příček, nové štuky a koupelnu. Podlaha v celém bytě dostala nový kabát, použili jsme jednotnou vinylovou podlahu. U rekonstrukce panelákových bytů bývá oprava podlahy náročná, bylo nutné ji pečlivě vyštěrkovat a dokonale zarovnat.

Kouzelná proměna kuchyně a prostorný sprchový kout

Vstupní chodba bytu je poměrně prostorná, vedou z ní dveře do koupelny, na toaletu, do ložnice a obývacího pokoje s kuchyní. Je to právě kuchyně, která je středobodem a centrem dění domácnosti. Kuchyňská linka v bílé barvě byla vyrobena na míru, doplnili jsme jí dřevěnou deskou a obkladem za linkou. Naši architekti na této kuchyni opět dokázali, jak si umí poradit, šikovně zakomponovali a skryli do kuchyňské linky i pračku.

rekonstrukce kuchyně     nová koupelna po rekonstrukci

Výrazným prvkem bytu je nyní ultramoderní koupelna v šedé barvě. Celé koupelně dominuje obklad s vzhledem kamene. Majitelé bytu si přáli sprchu v úrovni podlahy, což ale není možné v panelovém bytě realizovat. Architekti proto našli skvělou alternativu v podobě vyzděné vaničky. Deska umyvadlové skříňky je kvůli vlhkosti z Corianu. Panelákový byt prodělal kompletní proměnu, světlé barvy daly bytu větší prostor a kvalitní materiály nadčasovost.

obývací místnost     světlá kuchyňská linka po rekonstrukci

Nezávazná poptávka
nahoru