Pokojíček jako od Ježíška

Pokojíček jako od Ježíška

Pokojíček jako od Ježíška

Každé dítě se těší na Vánoce, až bude trhat papír z vánočních dárků a radovat se z nových hraček, které letos Ježíšek přinesl pod stromeček. Rodiče z Lucky z Prahy se rozhodli pro méně tradiční, ale o to krásnější dárek – nový pokojík.

Dětský pokoj pro školačku

Lucie začala chodit do školy. Malá školačka potřebuje samozřejmě dětský pokoj, kde se dá dobře učit. Naši designéři chtěli vytvořit hravý, barevný pokoj se spoustou úložného prostoru, protože toho není nikdy dost. Děti rostou jako z vody, bylo tedy potřeba vymyslet řešení, které poroste s nimi.

Rodiče nám prozradili, že Lucie má moc ráda fialovou barvu – proto jsme ji použili do pokoje jako dominantní barvu. Fialovou jsme doplnili ještě elegantní bílou a veselou žlutou. Pokoj tak není dětinský a malé slečně bude dobře sloužit třeba i za 10 let.

Nový zrekonstruovaný pokoj pro školačku

Poličky, nábytek i obložení je vyrobeno na míru z kvalitního laminátu. Laminát jsme vybrali, protože se výborně udržuje a něco vydrží. Předpokládáme, že se na stůl občas zvrhne hrnek s čajem nebo že se umažou poličky od pastelek (zcela omylem a samy samozřejmě). Na vyčištění laminátu bohatě stačí vlhký hadřík a z výchovných důvodů to zvládne i dítě.

Laminátové obložení postele Místo úchytek jsme zvolili praktické a bezpečnější výřezy

Dokud dítě roste, je třeba dbát na to, aby u stolu sedělo správně a nehrbilo se, jinak si může nezvratně poškodit páteř. Z tohoto důvodu jsme dlouho a pečlivě vybírali židli ke stolu. Nakonec jsme zvolili rostoucí židli. Výšku židle lze měnit podle potřeby tak, aby dítě vždy sedělo, jak má.

Děti potřebují kvalitní stůl a židli na psaní úkolů

S ohledem na bezpečnost jsme na dveře skříněk a zásuvky neumístili madla, o které by se malá školačka mohla zranit. Komfortní otevírání jsme zajistili pomocí výřezů, které jsou jak elegantní, tak praktické.

Zajímavý je detail provedení hran. Kvůli větší trvanlivosti nábytku lepíme nejprve dřené masivní hrany a pak teprve lisujeme na desky lamináty. Tento detail nejenže vypadá dobře, ale je hlavně praktický, nehrozí odloupnutí hran.

Nová předsíň pro rodiče    

Rodiče byli zřejmě také hodní, takže jim Ježíšek nadělil rekonstrukci předsíně. Paní domu si potrpí na vkus a eleganci. Vybrala si zajímavou, ale ne křiklavou tapetu se šedo bílým motivem bublin.

Rekonstrukce předsíně

Do předsíně patří také prostorné skříně, botník a věšáky, bez toho se prostě v interiéru neobejdete. Tapetu jsme tedy doplili nerezovým věšákem, prostornými skříněmi a komodou s dekorem dřeva, které vkusně doplní nový vzhled předsíně.

Jak se vám tato vánoční rekonstrukce líbí? Podělte se s námi o názor třeba prostřednictvím sociálních sítí. Pokud byste chtěli také nový interiér na míru, zadejte nám poptávku.

Nezávazná poptávka
nahoru