Přestavba staré garsonky na komfortní ubytování pro návštěvy

Přestavba staré garsonky na komfortní ubytování pro návštěvy

Přestavba staré garsonky na komfortní ubytování pro návštěvy

Majitelé staré pražské garsonky se na nás obrátili se záměrem proměnit ji v místo, kam budou moci ubytovávat své časté návštěvy – rodinné příslušníky i přátele, kteří se nevejdou k majitelům domů. Cílem bylo poskytnout jim v garsonce příjemné zázemí na krátkodobý pobyt v Praze.

Změna dispozice

Klíčovým úkolem byl návrh na zlepšení dispozice bytu. V původním členění měl byt oddělenou kuchyň a největší místnost zabíral samostatný obývací pokoj s balkonem. To neposkytovalo možnost klidného odpočinku pro hosta, který nechce být rušen zábavou ostatních. Navrhli jsme proto začlenit kuchyňský kout přímo do obývacího pokoje a kuchyň nově využít jako ložnici.

Před rekonstrukcí:

dispozice garsonky před rekonstrukcí

Po rekonstrukci:

dispozice garsonky po rekonstrukci

Koupelna

V původní dispozici bylo WC oddělené od koupelny. Obě místnosti jsme propojili, čímž vzniklo více možností pro využití celého prostoru. Zvolili jsme užší sprchový kout a získané místo jsme využili na prostornější umyvadlo s odkládací skříňkou. Do výklenku se vešla i pračka s boilerem. Koupelnu oživují originální moderní svítidla, která chytře kombinují intenzivní a tlumené světlo.

rekonstrukce koupelny v garsonce


Kuchyňský kout a obývací pokoj

Kuchyňský kout je citlivě zabudovaný do niky v obývacím pokoji. Díky tomu působí jako jeho přirozená součást a nestrhává na sebe hlavní pozornost. Obývací pokoj poskytuje dostatek prostoru pro odpočinek i zábavu. Stejně jako v předsíni je v něm umístěna vestavěná úložná skříň, přičemž obě společně působí jako jeden celek.

nový kuchyňský kout v garsonce

Ložnice

Do ložnice se vchází posuvnými dveřmi, které oproti klasickým šetří cenné centimetry. Vedle postele je prostorná skříň i osvětlený stůl se zrcadlem, který je možné využít jako pracovní i toaletní. Světlé odstíny podporují pocit prostornosti, stejně tak prostorná zrcadla. Kromě ložnice je najdeme v koupelně a předsíni.

ložnice v garsonce

Celý byt včetně interiérových dveří je laděn do kombinace bílé barvy a přírodního dřeva, které doplňují černé detaily – na šatní tyči, kuchyňském dřezu, svítidlech a sprchové stěně.

Nezávazná poptávka
nahoru