Rekonstrukce bytu 3+1 se spacím koutem

Rekonstrukce bytu 3+1 se spacím koutem

Rekonstrukce bytu 3+1 se spacím koutem

Přizvala si nás rodina, který plánovala zrekonstruovat byt na Barrandově. Při rekonstrukci řešili velký problém. Rodina má dvě dospívající děti a rodiče chtěli každému poskytnout vlastní pokoj. Kromě jiného bylo nutné vyřešit, kde tedy budou spát rodiče.

Dispozice před a po

Byt byl dispozičně řešený jako 3+1 s velkou kuchyní a komorou. Tento prostor jsme se rozhodli lépe zužitkovat.  Kuchyni jsme trochu zmenšili a vznikli tak dostatečně velký prostor na spací kout pro rodiče.

Původní dispoziceNová dispozice bytu

V obývacím pokoji vznikl spací kout

Největší změnou bylo vytvoření zmíněného spacího koutu. Rodina původně žádala prostor, kde bude klid na odpočinek a zároveň prostor pro dostatečně kvalitní postel a matrace.

Nová ložnice není plnohodnotný pokoj. Ovšem prostor oddělený posuvnými dveřmi zaručí dostatek soukromí. Jistě si nikdo nepřeje, aby každá návštěva viděla přímo do ložnice.  Oddělený prostor tak neruší celkový dojem z obývacího pokoje. V budoucnu po odchodu dětí z bytu bude možné spací kout využít jako pracovnu.

Spací kout v obývacím pokoji - KOUBA INTERIERMajitelé se původně obávali nedostatku světla i prostoru. Přísun denního světla je zajištěn luxfery pod stropem. Do ložnice se pohodlně vejde dvoulůžko z masivního javoru.  Ložnici jsme dále vybavili malou komodou a poličkami pro uložení prádla a dalších nezbytností.

Kuchyně s akcenty fialové

Plochu kuchyně jsme zmenšili na kuchyňský kout s poličkami a pracovní plochou, jídelní stůl jsme přesunuli do obývacího pokoje. Toto uspořádání odpovídá více trendům a zároveň se tak uvolnil prostor pro vznik ložnice rodičů.

Majitelka bytu měla jasnou představu o změnách v kuchyni na míru – přála si fialovou barvu. Jako jednotící prvek jsme použili vinylovou podlahu v dekoru šedého dřeva. Fialovou ve vysokém lesku jsme použili na spodní skříňky, horní jsme ještě doplnili o odlehčený béžový lak. Díly kombinaci těchto barev jsme dosáhli elegance a vhodně vyvážili nekonvenční fialovou kuchyňskou linku.

Fialová podoba kuchyněUnikátní jídelní stůl

 

Požadavek také směřoval na unikátní jídelní stůl. Majitelé si přáli rozkládací desku stolu, která ale nemá mít ve složeném stavu žádné spáry. Zvolili jsme tedy netradiční konstrukci s vloženou deskou.

Detaily dělají atmosféru

Do technické stránce prošel celý byt kompletní rekonstrukcí. Vyměnili jsme veškeré instalace, elektro a odpady. V celém bytě jsou nové štukové omítky. Aby vzniklo více prostoru v koupelně, přemístili jsme pračku do chodby za posuvnou roletu.

   Nová koupelna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod pračku jsou dva prostorné šuplíky pro odkládání špinavého prádla. Díky těmto změnám se do koupelny pohodlně vejde velká pohodlná vana. Jak se vám rekonstrukce líbí?

Nezávazná poptávka
nahoru