Rekonstrukce bytu pro mladou rodinu – jak propojit kuchyň s obývacím pokojem

Rekonstrukce bytu pro mladou rodinu – jak propojit kuchyň s obývacím pokojem

Rekonstrukce bytu pro mladou rodinu – jak propojit kuchyň s obývacím pokojem

I světlé a prostorné byty mohou mít řadu úskalí – jedním z nejčastějších je kuchyně oddělená od zbytku bytu, což je řešení, které už řadu let málokdo preferuje. Zvlášť pokud je klientem mladá rodina s dětmi, jako v případě tohoto bytu. Pak se hlavním cílem rekonstrukce stává právě propojení kuchyně s obývacím prostorem. Na něj pak mohou navázat další dispoziční úpravy.

Změna dispozice

V případě tohoto bytu jsme našli takové dispoziční řešení, které kromě spojení kuchyně s obývacím pokojem dovolilo i další zásadní změnu – zvětšení koupelny. Kuchyň jsme totiž zúžili tak, že umožnila instalaci pracovního prostoru do U po obvodu tří stěn. Čtvrtou stěnu jsme odstranili a kuchyň tak otevřeli do obývacího pokoje. O to větší prostor získala nově koupelna, což nám uvolnilo ruce pro její výhodnější dispoziční řešení.

Před rekonstrukcí:

dispoziční řešení bytu před rekonstrukcí

Po rekonstrukci:

dispoziční řešení bytu po rekonstrukci

Obývací pokoj

Ústředním prvkem obývacího pokoje je rozměrný jídelní stůl 100x200cm pro šest osob, s kovovým rámem a masivní deskou. Ke stolu vybral majitel bytu krásné židle a osvětlení, které pokoj zútulňují. Vzadu je umístěna prostorná knihovna s menšími úložnými prostory. Jejich dvířka opticky rozbíjejí monotónnost policového řešení knihovny a dodávají tak pokoji na zajímavosti.

jídelní stůl pro 6 osob s kovovým rámem a masivní deskou

A druhé straně pokoje vzniklo místo pro relaxaci - televizor, sedací soupravu a jednoduchý stolek.

Koupelna

Zvětšená koupelna získala na prostornosti. Vešla se do ní vana i sprchový kout, velké umyvadlo i pračka se sušičkou. Koupelna je laděna do hněda s využitím velkoformátových dlaždic.

koupelna s vanou s sprchovým koutem


Kuchyň

Kuchyň v novém řešení poskytuje mnoho pracovního prostoru a zároveň kontakt se zbytkem bytu. Kuchyňská linka ve tvaru písmene U využívá všechny tří stěny místnosti. Prostor pod oknem je ideální pro umístění dřezu a myčky, v kratší části se nachází varné centrum a na dlouhou stěnu sousedící s koupelnou jsme zasadili vysoké skříně včetně trouby, mikrovlnky, lednice a mrazáku.

nová kuchyň na míru

Barevnost bytu je neutrální – kombinuje podlahy z vinylu v přírodním dekoru světlého dřeva s dubovými dveřmi, stolem a dalšími prvky. Interiér doplňuje několik sytě žlutých detailů, které mu dodávají na zajímavosti a živosti. Židle, dvířka úložných prostor v knihovně či police v zádveří.

upravený prostor zádveří

Úložné prostory jsme navrhli tak, aby zádveří zůstalo co nejprázdnější a nebránilo volnému pohybu. Hlavní úložné prostory jsme umístili do chodby, ložnice a velké komory. Také plánujete rekonstrukci? Kontaktujte nás!

Nezávazná poptávka
nahoru