Rekonstrukce bytu pro mladý pár – jak se zbavit průchozích pokojů

Rekonstrukce bytu pro mladý pár – jak se zbavit průchozích pokojů

Rekonstrukce bytu pro mladý pár – jak se zbavit průchozích pokojů

Pár mladých sympatických lidí si pořídil své první bydlení ve starším domě. Byt byl zcela v původním stavu a byla nutná kompletní rekonstrukce.

Původní stav a dispozice

Dům je jedním z předchůdců panelové výstavby s nosným železobetonovým skeletem, panelovými stropy a umakartovým jádrem. Kromě špatného technického stavu byla zcela nevyhovující i dispozice bytu. Kuchyň byla sevřena mezi koupelnu a spíž. Prostřední ze dvou pokojů byl průchozí, celkově byt působil stísněným a tmavým dojmem.

Původní dispoziční řešení bytu

Nové dispoziční řešení

„V řešení nové dispozice jsme se zaměřili na získání dvou samostatných pokojů a pohodlného obytného prostoru.“ vysvětluje Ing. Alena Koubová z realizační firmy KOUBA INTERIER. Větší pokoj je u balkonu a je plánovaný jako dětský. Mezi ním a obývacím pokojem je umístěná  malá ložnice. Kuchyň je prostorná a propojená s obývacím pokojem. Koupelna je nakonec téměř identicky velká jako v původním stavu, jen malou vanu nahradil velký sprchový kout a pračka je přesunuta do kuchyně. WC zůstalo oddělené.

Nové dispoziční řešení bytu

Ložnice

„Malý prostor jsme chtěli maximálně využít. Naproti dvoulůžku je tudíž velká vestavěná šatní skříň. Prostor u okna, mezi nosným sloupem a stěnou jsme vyplnili peřiňákem, který zároveň slouží jako noční stolek.“ popisuje řešení Ing, Martin Kouba, který v KOUBA INTERIER vede výrobu nábytku.

Ložnice po rekonstrukci

Obývací pokoj a kuchyň

Kuchyňská linka je do U a je velmi prostorná. Podél stěny s koupelnou jsou vysoké skříně – spíž, lednička a trouby. Navazuje varné centrum. Dřez a pracovní plocha jsou umístěny pod oknem. Na konci linky je vestavěná pračka. Prostor mezi nosným sloupem a stěnou vyplňují otevřené police, kuchyň je tak pouze opticky oddělena od obývacího prostoru. V přímé návaznosti na kuchyň je jídelní stůl pro 4 osoby. V klidové části je prostorná sedací souprava a TV s menší skříňkou.

Obývací pokoj po rekonstrukci

Koupelna a WC

„V malé koupelně jsme vsadili na jednoduchost, tzn sprchový kout přes celou šířku místnosti a umyvadlo se skříňkou. Další úložný prostor je v zapuštěné zrcadlové skříňce, kterou s oblibou používáme v našich realizacích.“ Říká Ing. Alena Koubová.  Ve sprchovém koutě je nika na odkládání. Koupelnou prochází trubky topení, tento technický prvek jsme přiznali a natřeli černou barvou.

Nika ve sprchovém koutě

Chodba

V chodbě jsme se snažili vyhovět požadavku na dostatek úložného prostoru – celou stěnu jsme vyplnili skříněmi. V zádveří je nika s botníkem a věšákem.

Chodba s dostatkem úložného prostoru

Materiálové a barevné řešení

V bytě je základem dub, bílá a černá. Na podlahu celého bytu je použita  v dekoru dubu. Nábytek je z bílého vysokotlakého laminátu doplněný o dubové detaily – pracovní deska, niky a police.

Materiálové a barevné řešení

V obývacím pokoji a kuchyni je epoxidová stěrka, imitace betonu. V kuchyni chrání zeď v prostoru mezi skříňkami. V obývacím pokoji je to dekorativní prvek. Volnou stěnu majitelé plánují doplnit výraznějším obrazem. Koupelna je řešena jednoduše – bílý plastický obklad, šedá dlažba imitující beton. Výrazné jsou černo bílé dekorované obklady nice a za WC.

Nezávazná poptávka
nahoru