Rekonstrukce bytu, který vystoupí z panelákové šedi

Rekonstrukce bytu, který vystoupí z panelákové šedi

Rekonstrukce bytu, který vystoupí z panelákové šedi

Zkuste se vymanit z klasické šedi panelákových bytů. Inspirovat se můžete třeba rekonstrukcí tohoto pražského bytu 3+1, které jsme dělali pro mladý pár a barvami jsme rozhodně nešetřili.

Majitelům vadila nemoderní dispozice bytu. Navíc starší byt byl v nevyhovujícím technickém stavu. Vzali jsme rekonstrukci tedy se vším všudy, včetně výměny umakartového jádra a rozvodů.

Byt sice byl v družstevním vlastnictví, to ale nepředstavovalo zásadní problém. Bytové družstvo souhlasilo se změnami a my jsme tak mohli zasáhnout i do nosné konstrukce.

Spojili jsme obývací pokoj a kuchyň

Dnes je trendy spojit kuchyni a obývací pokoj do jednoho velkého společenského prostoru, kde pak rodina tráví většinu času. Je to živé centrum každého domu nebo bytu. Spojení kuchyně a obýváku zvítězilo i v případě této rekonstrukce. Pokud i vy zvolíte takovou variantu, snažte se maximálně oddělit ložnice, aby do nich příliš nezasahoval hluk.

Původní dispozice před rekonstrukcí  Dispozice po rekonstrukci

Z obývacího pokoje vede přístup na lodžii. Díky ní je prostor dokonale světlý a o něco vzdušnější. Na protější straně u okna je menší pracovní prostor. Místo původní kuchyně vznikla pohodlná ložnice, větší místnost plánují majitelé zařídit jako dětský pokoj.

Ostrůvková kuchyňská linka je uprostřed obýváku

Kuchyňská linka je trochu netradičně součástí hlavního obytného prostoru. Pracovní plocha s varnou deskou je umístěná na ostrůvku. V případě takového řešení je nutné nainstalovat do kuchyně kvalitní ostrůvkovou digestoř.

Nová kuchyňská linka

Na ostrůvek navazuje moderní jídelní stůl pro 4 osoby.

Veselé barvy chtěli majitelé od začátku

Majitelé si přáli barevný, výrazný interiér. Konkrétní barvy nám sdělili předem v samém počátku rekonstrukce. Sladili jsme barvy, aby společně tvořili vhodné kombinace a vizualizace nové podoby bytu. Základní kombinací obývacího pokoje je dominantní fialová se žlutými doplňky.

Barevné plochy je potřeba „neutralizovat“. Proto jsme zvolili decentní vinylové podlahy v dekoru neutrálního šedého dřeva. Veškerý nábytek je vyrobený v naší dílně na míru z vysokotlakých laminátů.

Byt hraje všemi veselými barvami

Koupelna po rekonstrukci v odstínech červené

Koupelnou s WC jsme rozšířili o původní průchod do kuchyně. Díky tomu se do koupelny vešel prostorný sprchový kout. Naši architekti využili podezdívek v koupelně k vybudování 2 nik – ve sprše vznikla nika na odkládání kosmetických potřeb, ve druhé nice je zapuštěná zrcadlová skříňka.

Nezávazná poptávka
nahoru