Rekonstrukce bytu pro mladou rodinu

Rekonstrukce bytu pro mladou rodinu

Rekonstrukce bytu pro mladou rodinu

S požadavkem na rekonstrukci bytu se na nás obrátila mladá rodina se dvěma dětmi. Pořídili si byt v Praze, který chtěli upravit podle svých představ.

Stav bytu před rekonstrukcí

V původním stavu byl byt řešen jako 3+1. Největší byl obývací pokoj, přístupný hned od vchodu a průchozí do kuchyně. V levé části byly dva samostatné pokoje. Koupelna tradičně velmi malá. V tomto případě už po úpravě, kdy byl zrušen průchod do kuchyně.

Dispozice bytu před rekonstrukcí

Nové dispoziční řešení

Z několika předložených návrhů si majitelé nakonec vybrali variantu, ve které největší pokoj připadne dětem. Do pokoje zůstal přístup ze vstupní části bytu. Pro dvě děti je zde jak dostatek úložného prostoru tak dostatek místa na hraní.

Změna dispozice bytu po rekonstrukci

Kuchyňská linka zůstala téměř původním místě, stále sousedí s koupelnou. Zvolili jsme však řešení pod oknem. V bytě jsou parapety dostatečně vysoko, takže to bylo možné. Okno tak propouští spoustu denního světla přímo na pracovní plochu,“ Popisuje nové řešení Ing. Alena Koubová z realizační firmy KOUBA INTERIER.

Z pokoje přilehlého je kuchyni je menší obývací pokoj. Jeho základem je pohodlný stůl pro 4 osoby. Dále se vešla menší sedací souprava a velká knihovna s televizí. Průchod mezi kuchyní a obývacím pokojem se zvětšoval. Tento zásah do nosné konstrukce musel samozřejmě projít schválením statika a procesem stavebního povolení.

Podoba jídelního koutu po rekonstrukci

Z posledního pokoje je ložnice rodičů, opět s dostatkem úložného prostoru. Komora zůstala zachována na původním místě.

Koupelna je v novém stavu oddělena od WC a je mírně rozšířena do chodby. Vešel se do ní pohodlný sprchový kout, nika pro pračku se sušičkou a umyvadlo se skříňkou. Další úložný prostor je už tradičně v zapuštěné skříňce skryté za zrcadlem.

Materiály respektují dobovou atmosféru bytu

Základním materiálem zvoleným pro tuto přestavbu je dub. Na podlaze je krásná dřevěná dobová podlaha, která určuje ráz celého bytu. Kuchyňská linka je v neutrální kombinaci bílé a dubu na pracovní desce. Ve stejném designu je i úložný prostor v chodbě.

Materiály volte s citem k celkové atmosféře width=

V koupelně a WC je krémový velkoformátový obklad, doplněný šestiúhelníkovým dekorem. Interiérové dveře jsou bílé.

Praktické detaily využívají prostor do posledního centimetru

V koupelnách s oblibou realizujeme vyzděné sprchové kouty. Dává nám to větší svobodu ve volbě rozměrů, dokážeme lépe využít prostor. Navíc pak sprcha vypadá velmi pěkně. Schůdek, který v panelovém domě musíme kvůli odpadu realizovat, není velký a nebrání pohodlnému využívání. Na odkládání kosmetiky se nejlépe osvědčila nika,“ upřesňuje Ing. Koubová z firmy KOUBA INTERIER.

Praktické detaily využívají prostor do posledního centimetru

Skříňka pod umyvadlem má vrchní desku z umělého kamene – Corianu. To je materiál odolný, nenasákavý, tudíž nejvhodnější do vlhkého prostředí. Pod deskou je prostorný šuplík s dubovými dvířky.

Na drobnosti se výborně hodí zapuštěná skříňka se zrcadlem. Je v úrovni obkladu, takže neruší výsledný dojem z koupelny. a WC se jako odkládací místo hodí nika nad vestavěným instalačním modulem. Zadní stěna niky je opět zvýrazněná dekorem.

Kuchyň do L je praktičtější

Kuchyňská linka je do L. Na kratší straně je lednice a dřez. Pod oknem je netradičně varná deska, s troubou pod deskou. Na konci sestavy se vešla užší spížní skříň.

Kuchyňská linky po rekonstrukci

Tuto sestavu jsme nakonec s majiteli zvolili jako nejlepší, nejlépe využívá daný prostor. Někomu možná chybí digestoř, zde je nahrazena velkým oknem. Samotné okno je od varné desky dostatečně vzdáleno, takže nedochází ani k nadměrnému zašpinění,“ dplňuje Ing Martin Kouba, který ve firmě vede truhlářskou výrobu.

Majitelé nakonec nechtěli skříňky až ke stropu, takže kuchyň je velmi vzdušná. Dominantní úložný prostor je ve spodních skříňkách, dvě horní skříňky slouží především na sklo a talíře.

Plně jsme využili stranu pod oknem. Pracovní plocha přechází zvýšením do parapetu – ideální odkládací prostor. Z spodními skříňkami zůstal radiátor – jeho alespoň částečnou funkčnost zajišťuje mřížka v parapetu, v soklu kuchyně a též v sádrokartonovém obložení stoupaček,“ popisuje Ing. Kouba.

Pracovní deska je z laminátu v dekoru dubu, přední hrany jsou tvořené masivním nákližkem. Díky našim technologiím a postupům jsme schopni vytvořit velmi odolné hrany i spoje pracovních desek," vysvětluje řešení Ing. Martin Kouba.

Mezi skříňkami je epoxidová stěrka imitující beton. Materiál odolný a vhodný k přímému kontaktu s vodou.

Nezávazná poptávka
nahoru