Rekonstrukce bytu v odstínech šedi

Rekonstrukce bytu v odstínech šedi

Rekonstrukce bytu v odstínech šedi

Ve většině našich případových studií vám představujeme dramatické změny interiéru. Bouráme příčky, měníme dispozice místností nebo původní podobu. Ne všechny rekonstrukce jsou ale takové. Dnes vám představíme jednu „obyčejnější“ rekonstrukci v decentním severském stylu.

Majitelé si přáli zrekonstruovat byt 3+kk v Praze. Chtěli z bytu vytvořit klidný domov, kde by se jim příjemně odpočívalo i bydlelo. Dispozici jsme měnili jen minimálně, spojili jsme obývací pokoj s kuchyní a zvětšili koupelnu.

Půdorys

Inspirace severským minimalismem

Doby, kdy všichni toužili po kýčovitých dekoracích, jsou naštěstí dávno za námi. Historicky patří Češi mezi konzervativnější, pokud jde o zařízení interiéru. Pokud i vy patříte mezi milovníky decentních barev a elegantních prostých linií, pak je minimalistický interiér to pravé pro vás.

Minimalistický ale neznamená chladný. Naopak, pouze vás oprostí od nevkusných hloupostí, které na sebe jen chytají prach, ale nepřináší vám žádný užitek. Naopak sever je známý svou vzdušností a uklidňující atmosférou.

Obývací pokoj Stylová kuchyně

Do karet nám hrálo spojení kuchyně s obývacím pokojem. Velký prostor je ideální pro jemné odstíny a jednoduchý styl. Kuchyni jsme zařídili v kombinaci bílé barvy a světlého dřeva. Bílá kuchyň je nejen moderní, ale také navodí atmosféru čistoty. V takové kuchyni prostě vládne pořádek a pohoda. Místo obkladu jsme použili betonovou stěrku.

Šedá není nudná

V moderním prostorném obývacím pokoji jsme oživili vybrané stěny, aby nebyly nudné a nezajímavé. V tomto případě jsme zvolili betonovou stěrku. Upravené zdi mají unikátní patinu, která dává bytu nádech moderny i lehké extravagance. Za kuchyňskou linkou je stěrka z důvodu lepší údržby zalakovaná

Šedá nenudí 

Majitelé bytu jsou milovníci dobrých knih. V obývacím pokoji tedy nemůže chybět knihovna vyrobená na míru. Samozřejmostí je také pohodlný gauč pro posezení s přáteli nebo pro lenošivé nedělní dopoledne. Pro zachování jednotného stylu interiéru se hodí pohovka v šedomodré barvě. Prostor od chodby oddělují posuvné dveře, tentokrát po povrchu, po nosné zdi.

Byt jako mozaika

Jako kontrast jsme zvolili tmavou vinylovou podlahu. Pokud chcete opticky zvětšit plochu bytu, zvolte stejnou podlahovou krytinu v celém bytě. Přesně to jsme udělali i při této rekonstrukci. Tmavý vinyl je v celém bytě včetně koupelny.

Koupelna Sprchový kout

Stínování do šedé jsme zachovali i v koupelně. Díky šedo-bílé mozaice jsme dodali obkladům okolo vany nový hravý rozměr. Ve sprchovém koutě jsme jako obklady použili světlešedé velké dlaždice připomínající kámen. Spíše než jako v moderní koupelně si ve sprše připadáte jako v antických lázních.

Nezávazná poptávka
nahoru