Rekonstrukce bytu v tradičních barvách

Rekonstrukce bytu v tradičních barvách

Rekonstrukce bytu v tradičních barvách

V poslední době jsme se s vámi dělili o rekonstrukce plné barev a módních trendů. Umíme ale vytvořit interiér bez jakékoli extravagance. V únoru jsme dokončili novou rekonstrukci panelákového bytu pro starší pár v Praze.

Starší manželský pár nás požádal o návrh renovace bytu poté, co děti vylétly z rodinného hnízda. Majitelé chtěli byt kompletně rekonstruovat, ale zároveň zachovat jeho klidnou atmosféru, přáli si použít přírodní barvy a materiály. V souladu s tím jsme do bytu také doplnili bezpečnostní prvky, které majitelé ocení za pár let, až jim zdraví nebude tak dobře sloužit.

Klasická dispozice bytu zůstala beze změn

V tomto případě jsme nijak zásadně neměli dispozici bytu. Byt 3+1 byl ve starší panelové zástavbě, dispozičně se výrazně nelišil. Rozdělení na obývací prostor (kuchyň a obývací pokoj) a dvě ložnice jsme zachovali – je ostatně pro postarší pár, který pouze čas od času navštíví děti, praktické.

Původní dispozice před rekonstrukcí

 Dispozice po rekonstrukci

Mírnou nevýhodou dispozičního řešení je, že není možné rozšířit úzkou vstupní chodbu. Majitelé jsou ale na úzkou chodbu zvyklí celý život a rozměry chodby jim zcela vyhovují. Nejzásadnější změny jsme provedli v kuchyni a koupelně, které se obě dočkaly kompletní proměny.

Změnou dispozice je koupelna je dostatečně prostorná – toho jsme chtěli využít. Nově je v koupelně sprchový kout, vana a nika na pračku. Pračka je osazena výš, je lépe přístupná a vejdou se pod ní dva šuplíky na špinavé prádlo.

Nová podoba koupelny Chodba po rkeonstrukci

WC zůstalo oddělené a na původním místě. Přibylo u něj praktické umývátko. Koupelnu i toaletu jsme vybavili bezpečnostními držadly pro seniory.

Kamenem úrazu panelákových bytů bývají úložné prostory. Zaměřili jsme se na dostatek úložných a odkládacích ploch. U vany i sprchového koutu jsou tedy zapuštěné niky. Umyvadlová skříňka má dva šuplíky. Za zrcadlem je skryta další skříňka na hygienické potřeby.

Konzervativní, ale moderní

Majitelé si přáli konzervativní řešení v teplých barvách, bez módních výstřelků. Základem je vinylová podlaha v dekoru světlého dřeva. Kontrastem jsou tmavé ořechové dveře a nábytek.

Moderní obývák může být i v tradičních barvách

Linka je ze světlých laminátů, s pracovní deskou v dekoru dřeva. Kuchyňská linka je řešena ve dvou liniích proti sobě. Na jedné straně jsou vysoké skříně se zabudovanými spotřebiči a spížní skříň s nikou na kávovar. Na druhé straně je pracovní plocha, dřez a plynová varná deska.

Na celé dvě stěny jsme použili velkoformátový obklad kvůli snadnější údržbě v blízkosti kuchyňské linky.

Kuchyně po rekonstrukci Kuchyně se dočkala největší proměny

Kuchyňský nábytek přechází do vybavení jídelny – odlehčené závěsné skříňky s nikami. Pro majitele jsme zajišťovali výrobu vestavěného nábytku, další vybavení si majitelé doplnili sami.

Nezávazná poptávka
nahoru