Změna dispozice staršího domu: moderní bydlení v Praze

Změna dispozice staršího domu: moderní bydlení v Praze

Změna dispozice staršího domu: moderní bydlení v Praze

Dnes vám představíme proměnu dvougeneračního domu z 80. let na moderní dům pro rodinu s dvěma dětmi. Rodina dlouho hledala vhodný rodinný dům v Praze s dobrou dostupností, ale také s možností využívat prostor domu ke spokojenému bydlení s ohledem na soukromí jednotlivých členů rodiny. A takový našla!

Výběr padl na klasický rodinný dům z 80. let s plochou střechou a schodištěm osvětleným luxfery. Dům nabízel bydlení v samostatném bytě o dispozici 3+1 jak v přízemí, tak i v patře. Prvním krokem plánované rekonstrukce byla změna dispozice domu.

Dům byl podsklepeny, v prostoru sklepu byla umístěna garáž a technické místnosti. Majitele domu si přáli pro svou rodinu vzdušný obytný prostor v přízemí a ložnice v patře.

Přízemí domu a nové otevřené prostory

Podařená rekonstrukce přinesla změnu dispozice přízemí i ložnic v patře. V přízemí domu jsme navrhli prostorný obývací pokoj s kuchyní, který nyní zabírá více než polovinu plochy přízemí. Majitele domu měli už svou kuchyni z IKEA, která ale díky uspořádání vypadá jako vyrobená na zakázku. V kuchyni najdeme také ostrůvek, který zvětšuje pracovní plochu i úložný prostor kuchyňské linky.

Z obývacího pokoje se vstupuje do malé pracovny majitele domu, v přízemi je také koupelna s WC. Schodiště vedoucí do prvního patra domu jsme oddělili velkými posuvnými dveřmi.

Moderní bydlení v dvougeneračním domě     Náhled do prostorné kuchyně s pracovním ostrůvkem

První patro jako místo odpočinku

Patro slouží jako zóna odpočinku, po rekonstrukci zde našly místo dva pokoje pro děti. Prozatím je jeden pokoj na hraní a druhý slouží ke spánku. Koupelna v patře s krémovým obkladem, šedou dlažbou oživenou skleněnou mozaikou nabízí prostornou vanu a dvě umyvadla. Mimo ložnice rodičů a koupelny jsme našli dostatek místa také pro praktickou šatnu.

Herna pro děti v prvním patře domu    Koupelna s vanou v prvním patře domu

Změnu prodělal interiér i exteriér domu

Dům prodělal kompletní rekonstrukcí interiéru. V další etapě úprav čeká majitele domu zateplení fasády a nová skladba ploché střechy. V rámci rekonstrukce byla vyměněna okna a luxferový panel na schodišti. Nyní najdeme v domě okna francouzská, díky kterým je místnost krásně prosluněná. Podlahy domu dostaly podlahové vytápění, které je především v zimě velmi příjemnou záležitostí.

                

Jako podlahovou krytinu jsme zvolili dřevěná prkna z masivního dřeva, nové obložení v dekoru světlého dřeva dostaly schody v interiéru domu. V domě se v průběhu rekonstrukce dělaly veškeré nové instalace, do sklepa byl nainstalován nový plynový kotel.

Nezávazná poptávka
nahoru