Z fádní prádelny jsme vytvořili stylovou koupelnu

Z fádní prádelny jsme vytvořili stylovou koupelnu

Z fádní prádelny jsme vytvořili stylovou koupelnu

Často pro naše klienty renovujeme pouze část domu či bytu. Stejně tomu bylo i v případě mladého páru, které si pořídil domek v Čelákovicích u Prahy. S domem byli majitelé spokojeni, nevyhovovaly jim pouze obě koupelny. Přáli si upravit dispozice a zmodernizovat koupelny jako celek.

Dům měl původně pouze jednu koupelnu v patře v klidové zóně domu, v přízemí pak měl prádelnu. Majitelé si přáli využít volný prostor v prádelně a zbudovat druhou menší koupelnu.

Stav před rekonstrukcí koupelny Dispozice po rekonstrukci

Náš architekt Tomáš Zima tedy navrhl několik variant dispozičního řešení. Výměra a dispozice domu nám umožnily trochu více kreativity. Navrhli jsme celkem 4 varianty dispozic s různým uspořádáním vany v prvním patře a umístění pračky se sušičkou a sprchového koutu v přízemí.

Další varianty dispozic Další varianty dispozic Další varianty dispozic

Jak probíhala rekonstrukce prádelny na koupelnu?

U majitelů nakonec zvítězila varianta s prostorným sprchovým koutem naproti dveřím. Pračku a sušičku jsme dle návrhu umístili po levé straně a obestavěli bílou skříní na další úklidové prostředky, které tak nehyzdí celkový dojem z koupelny a domácnosti.

Koupelna po rekonstrukci

Majitelé si vybrali patchworkové obklady Decor od firmy Rako. Výrazné obklady jsme použili na stěnu a podlahu sprchového koutu. Ostatní prostory zůstaly v jednoduché bílé barvě, která příjemně kontrastuje s výraznou oranžovou a modrou barvou na obkladačkách. Sprchový kout je bezbariérový s odtokovým kanálkem. Tuto úpravu jistě ocení starší hosté majitelů.

„Samozřejmostí je už dnes i hlavová sprcha, v tomto případně o rozměrech 45 × 45 cm,“ doplňuje Zima.

Koupelna kde se snoubí staré a nové

Koupelna v prvním patře nakonec neprošla výraznější změnou. Upravili jsme pouze dekor koupelny a vybavili ji. Dominantou koupelny je dvoj umyvadlo široké 120 cm.

„Zvolili jsme výrazný italský velkoformátový obklad o rozměrech 60 × 60. Designové dlaždice jsou na podlaze, ale dekorují i stěnu vedle umyvadla. Základ pak tvoří jemně šedý obklad, také ve velkoformátovém provedení,“ popisuje Tomáš Zima.

Zrekonstruovaná koupelna

Designový šedý obklad působí velmi netradičně. Když popustíte uzdu fantazii, můžete v něm vidět rozmazané Timesy nebo třeba abstraktní obraz. Jednoduché elegantní obklady doplňují naopak velmi moderní umyvadla a vana v minimalistickém stylu. V tomto případě platí, že méně je více. Abyste se v koupelně mohli zasnít a relaxovat, potřebujete prostor. Proto nesmí chybět prostorná vana. V tomto případě má vana rozměry 180 x 80 cm. V prostoru nad vanou je praktická zděná nika na potřebnou kosmetiku.

Koupelnu jsme chtěli modernizovat, proto je nika osvícená LED páskem. LED osvětlení je v koupelnách méně obvyklé. Pokud máte rádi romantiku, můžete si koupel osvítit pouze LED páskem a několika svíčkami. Osvětlení bude dostatečné a atmosféra výjimečná.

Nezávazná poptávka
nahoru