Zrekonstruovaný panelákový byt 3 + 1. Nové pánské území

Zrekonstruovaný panelákový byt 3 + 1. Nové pánské území

Zrekonstruovaný panelákový byt 3 + 1. Nové pánské území

Již před koupí našeho panelákového bytu jsme počítali s kompletní rekonstrukcí. S jasnou představou, ale bez jakýchkoliv zkušeností jsme se rozhodli pro variantu stavby na klíč. Hlavní důvody byly naše pracovní vytíženost a nechuť řešit řadu problémů a formalit, které podobné stavební projekty neodvratně provázejí.Firma manželů Koubových nás na první pohled zaujala svými profesionálně řešenými webovými stránkami s řadou dostupných projektů a referencí, které slibovaly jistou garanci kvality.

Počátek rekonstrukce

Tentokrát jsme zamířili do pražského panelákového bytu 3+1, který obývá David s Milošem. Byt si jeho majitelé oblíbili, je dostatečně velký, obklopen zelení a nachází se v přímé blízkosti stanice metra. Původní technický stav bytu byl ovšem hrozivý. Na řadu tedy přišla rekonstrukce. Oba pánové měli jasnou představu o tom, jak má interiér jejich představ vypadat, zároveň si nechali rádi poradit. Původní dispozice bytu, která stávala z kuchyně, obývacího pokoje a dvou pokojů prošla velkou proměnou. Přístup do koupelny a na toaletu byl oddělený. K bytu navíc patří lodžie. Jakou rekonstrukci byt 3+1 prodělal? 

Původní dispozice bytu

původní dispozice panelákového bytu

Prvním bodem rekonstrukce byla změna dispozice původně oddělené kuchyně a obývacího pokoje. Majitelé si přáli obě místnosti propojit. Fakt, že žádná z příček v bytě není nosná, nám dost usnadnil práci. Požadavkem rekonstrukce bylo také získání nových úložných prostor a útulné pracovny pro Davida, který pracuje doma.

Navrhnuté řešení

výsledný návrh bytu 3+1

 

Hra barev, materiálů a změna dispozice splnily očekávání

Při vstupu do bytu se ocitáme v prostoru, který slouží jako komora, šatna i botník. Do tohoto prostoru jsme také umístili veškeré přístupy k instalacím. Podlahu celého bytu oživuje výrazný dekor dřeva. Příčka mezi toaletou a koupelnou byla zbourána a vznikl spojený prostor s WC, umyvadlem se skříňkou, klozetovou mísou a prostorným sprchovým koutem. Koupelna je nyní celá v šedé barvě, doplněná šedo-černo-bílou mozaikou. V koupelně jsme použili praktický detail výklenku na odložení kosmetiky, který je čistší a praktičtější než drátěný program.

zrekonstruovaná koupelna

Praktické vaření v modro-šedé kuchyni

Kuchyň prošla kouzelnou proměnou. Nejen, že byla propojena s obývací místností, čímž vzniklo velké množství prostoru, dostala navíc novou modro-šedou podobu. Nová kuchyňská linka tvarově řešena do „L“ je vyrobena z modrých a šedých laminátů, obklad tvoří praktické lakované sklo. Pohráli jsme si s horními skříňkami kuchyňské linky, které jsou na jedné straně až do stropu a na druhé zase rozházené, celek tak působí uvolněným dojmem. Jídelní stůl i židle byly vybírány v příjemném hnědém odstínu.  Kuchyň je nevšední také díky instalaci ostrůvku s pracovní plochou. Hravý detail kuchyně tvoří betonová stěrka na stropě, která se pyšní LED nasvícením a je tak třešničkou na dortu pánské kuchyně.

šedomodrá kuchyně

Obývací prostor, který nabádá k poslechu z gramofonu

Oproti kuchyňské lince se tyčí obývací část pokoje, které dominuje velká knihovna. V systému polic nalezneme dva bloky, z něhož jeden představuje osvětlený bar a druhý prostor pro gramofon. Koupi sedací soupravy nechávají majitelé bytu na pozdější dobu. Nesmíme opomenout ani přeměnu ložnice, která je zařízena v tmavých pánských barvách. Je ozvláštněna posuvnými dveřmi a celé místnosti dominuje hnědá luxusní tapeta a vestavěná skříň v tmavém laminu.

ručně vyrobená knihovna

Výsledkem rekonstrukce je nejen příjemné bydlení, ale také ukázka praktických prvků, které ryze pánské bydlení usnadňují.

Přečtěte si, co nás majitelé nového bytu napsali:

Již před koupí našeho panelákového bytu jsme počítali s kompletní rekonstrukcí. S jasnou představou, ale bez jakýchkoliv zkušeností jsme se rozhodli pro variantu stavby na klíč. Hlavní důvody byly naše pracovní vytíženost a nechuť řešit řadu problémů a formalit, které podobné stavební projekty neodvratně provázejí.

Firma manželů Koubových nás na první pohled zaujala svými profesionálně řešenými webovými stránkami s řadou dostupných projektů a referencí, které slibovaly jistou garanci kvality. Již na prvním setkání nás potěšil vřelý přístup - rychlá a jasná komunikace naznačila, že máme co do činění se zkušenými odborníky.

Po úvodním plácnutí následovala série setkání a e-mailových diskusí, kde jsme si do nejmenších detailů ujasnili naše představy. Součástí byly i návrhy dispozic, nábytku, zvolených materiálů a barevných kombinací.

Samotná rekonstrukce pak probíhala podle plánu, jakékoliv problémy byly promptně vyřešeny. Manželé Koubovi spolupracují s ověřenými řemeslníky a za kvalitu své práce ručí. Samozřejmostí byly pravidelné kontroly a seznámení se s průběhem prací.

Kapitolu samu pro sebe představuje nábytek na míru, jehož dílenské zpracování je na špičkové úrovni. Jsme nadšení zejména knihovnou, která vychází z našeho původního návrhu. Provedení kuchyně a koupelny naprosto splňuje naše představy o moderním a praktickém bydlení. Koubovi dokázali ze starého panelákového bytu vykouzlit skvělé místo k životu a za to jim patří náš velký dík!

D & T, Praha 10

Nezávazná poptávka
nahoru