Průběh rekonstrukce bytu

Průběh rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu 2+1 Praha 4

Pro čtyřčlennou rodinu jsme prováděli kompletní rekonstrukci bytu 2+1 na Praze 4. Byt se nachází v domě z 50. let, rekonstrukce měla tudíž svá specifika. Jaká? Podívejte se!

Průběh rekonstrukce bytu 2+1

K zásadní změně dispozice nakonec nedošlo, byť jsme měli připraveno několik návrhů. Hlavním cílem bylo kompletně zrenovovat vše, co se v bytě nachází. Tedy dělali se veškeré nové instalace, nové vytápění, nová skladba podlah, štuky, elektroinstalace a samozřejmě obklad včetně vybavení koupelny a WC, podlahové krytiny, dveře. Též jsme měnili okna za nová, plastová.

Po demontáži stávajícího vybavení jsme odkryli skladbu podlah a domluvili se na razantnějším řešení. Vybral se tudíž silný škvárový zásyp, demontovala se prkna a podlaha se znovu vylila z anhydritu. Toto řešení má své výhody – nová konstrukce je stabilnější, rovná, před vylitím se dají pohodlně rozvést veškeré instalace. Nevýhodou je delší doba schnutí, je třeba počítat s cca čtyřmi týdny. Celou akci samozřejmě nejdříve posoudil statik.

Na novou podlahu jsme znovu vystavěli příčku mezi oběma pokoji, původní byla ve zcela havarijním stavu.

Následně se provedly štuky, sádrokartony, osadil se nový plynový kotel.

V koupelně je nové vybavení a obklad imitující světlý kámen. Nenápadný dekor doplňuje mozaika – v pruhu za umyvadlem a na zadní stěně niky. Niky používáme ve svých realizacích často, takováto odkládací plocha ve sprše nebo vaně je mnohem praktičtější a elegantnější než nějaký drátěný program.

Podlaha je v celém bytě jednotná, včetně koupelny a WC. Zvolili jsme vinyl v imitaci tmavého dřeva.

S podlahou korespondují dveře, též na nové vstupní dveře jsme zevnitř nechali nadýhovat stejný povrch jako na ostatních interiérových dveřích.

Dodávali jsme také nábytek na míru – především vybavení prostorné šatny, kde jsou úložné prostory od země až ke stropu a botník s věšákem. Kuchyňská linka na míru je též naší vlastní výroby. Nenápadné šedé lamino použité na kuchyni je doplněno výraznou modrou malbou.

Fotografie rekonstrukce

Původní interier Interier po rekonstrukci

koupelna po rekonstrukcipůvodní starý interiér koupelny

nahoru